• SÜTLÜ DRAJE FINDIK 100G

SÜTLÜ DRAJE FINDIK 100G

Stok Durumu:
76
Ürün Kodu:
8691641525223
12,50TL
Vergiler Hariç: 11,57TL
Yorum Yapılmamış Yorum Yap

Tanımı:

Formülasyona uygun şekilde, çikolata üretim aşamalarından geçerek elde edilen sütlü ve bitter çikolata draje kaplamada kullanılmaktadır. Draje üretiminde kullanılacak olan çeşni (fındık) draje kazanına alınır. Burada çikolatanın püskürtülmesi ve tamburun sürekli dönmesiyle çeşni kaplama işlemi yapılır. Kaplama sırasında drajelerin birbirine yapışmasını önlemek ve homojen bir kaplama sağlamak için tambur içine 10 °C’lik hava üflenmektedir.  Kaplama işlemi 30 – 35 dakika sürmektedir.

Sütlü ve bitter çikolata ile kaplanmış drajeler parlatma işlemi yapmak için başka bir tambura alınırlar. Parlatma ile üründe istenilen parlak görünüm sağlanırken aynı zamanda ürünün ısı ve ışığa karşı korunması da sağlanmaktadır. Yine bu tambur içine 10 ˚C’lik hava üflenerek drajelerin birbirine yapışması önlenmekte ve homojen bir parlatma sağlanmaktadır. Parlatma işlemi 15 – 20 dakika sürmektedir.

Parlatma işleminden sonra drajeler kurutma işlemi için plastik kasalara alınmaktadır. Kasalar içinde 20 – 22 ˚C’de 4 – 6 saat kurutulmaktadırlar. Kurumuş drajeler dikey paketleme makinesi kullanılarak 100gr' lık paketler şeklinde ambalajlanırlar.

Kalite:

En kaliteli ve lezzetli fındıklarının yüksek damak tadına göre kakao ve şekerle, ileri teknolojileri kullanan, entegre fındık işleme tesislerimizde işlenmesi ile hazırlanır.

Türk Standartlarına Uygunluk Belgesi’ne Sahiptir. TSE işareti taşır.

KOLİ ADETİ 24

Yorumlar (0)

Yorum Yap