Mobil Menü
Sepetim
GÜVENLİ ÖDEME & HIZLI KARGO 2000 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO BEDAVA! DİREKT FABRİKADAN GÖNDERİM
GÜVENLİ ÖDEME & HIZLI KARGO 2000 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO BEDAVA! DİREKT FABRİKADAN GÖNDERİM
GÜVENLİ ÖDEME & HIZLI KARGO 2000 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO BEDAVA! DİREKT FABRİKADAN GÖNDERİM
GÜVENLİ ÖDEME & HIZLI KARGO 2000 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO BEDAVA! DİREKT FABRİKADAN GÖNDERİM

FİSKOBİRLİK FINDIK YAĞI 2LT

FİSKOBİRLİK FINDIK YAĞI 2LT
Çok Satan
FİSKOBİRLİK FINDIK YAĞI 2LT
2000 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERDE KARGO ÜCRETSİZ
Yapacağınız tüm 2000 TL ve üzeri alışverişinizde tüm Türkiye ücretsiz kargo imkanı.
  • Tahmini Kargo Tarihi 02 Haziran 2024 Pazar Günüdür

348,00TL
Vergiler Hariç: 344,55TL
  • Stok: Stokta Var
  • Barkod: 8690755001371
Satılan Adet: 1727
İnceleyen Kişi: 4507

Yeterince tanınmayan ancak insan sağlığına sayısız faydaları olan fındık yağının en önemli özelliklerini şöyle sıralamak mümkündür:

*  Fındık yağı, trans yağ asidi, kolesterol ve herhangi bir katkı maddesi içermemektedir. Bütün yağlar arasında en yüksek yanma ve en düşük donma derecesine sahip olan yağdır.

*  Bilimsel verilere göre fındık yağı, insan vücuduna en çok yararı olan, yararlı kolesterolü yükselten ve en hızlı yakılan yağ olarak birinci sırada yer almaktadır.

*  Düşük donma derecesi ile yağın vücut içinde dolaşımda iken katılaşmasını ve damar tıkanıklıklarına yol açmasını engeller. 220–240°C olan yanma ısısı özelliği ile hem sağlık, hem de lezzet açısından en büyük sorun olan, yağın yanması problemini engelleyerek yanık yağ kokusu ile yanmış yağ tadını ve bunların beraberinde getirebileceği kanserojen etkiyi ortadan kaldırır.

*   Pratikteki uygulamalar neticesinde; fındık yağının kızartmalarda ortamda ve yiyecekte koku bırakmadığı, hafif ve lezzetli olması nedeniyle hamur işleri de dahil her türlü yemek yapımında çok iyi sonuçlar verdiği bilinmektedir.

*   Bileşiminde bulunan %77 oranındaki tekli doymamış yağ asidi (Oleik asit) sayesinde vücutta parçalanması ve sindirimi kolaydır. Bu sebeple fındıktan elde edilen yemeklik yağlar kolesterol seviyesini düşürücü ve beslenme için elverişlidir. Ayrıca, kalp damar sağlığı için de yararlı olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

* TÜBİTAK tarafından ülke çapında 960 okul çocuğuyla yapılan bir tarama çalışmasında Türk çocuklarının %90`nı B2, %84`ünün de B6 vitamini yönünden yetersiz beslendikleri gözlenmiştir.

*  Kan yapımı ve ruhsal sağlık açısından gerekli olan B2 ve B6 vitaminleri fındık ve fındık yağında önemli düzeylerde bulunduğundan bu besinin her gün düzenli olarak tüketilmesi ülkemiz çocuklarının iki ana beslenme

* Fındık yağının, insan sağlığı ve beslenmesindeki önemi de dikkate alındığında vatandaşlarımızın daha sağlıklı beslenebilmesi bakımından, bundan sonraki süreçte fındık yağının tüketiminin artırılması ve sofralarımızdaki hak ettiği yeri alması için çalışmalarımız sürdürülecektir.

KOLİ ADETİ 6

Not: Fındık Yağı ürünlerinde ambalajın teneke olmasından dolayı kargo sürecinde ürün ambalajlarında eğilme söz konusu olabilir. Bu durumun sipariş verirken müşteri tarafından dikkate alınmasını öneririz. Tenekesi eğilmiş fındık yağı kullanım açısından bir sıkıntı yaratmamaktadır. Ambalajının kapağı açılmış  veya tenekesinde yırtılma, delinme söz konusu olmuşsa firmamız tarafından değişim uygulanacaktır.


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Kötü İyi
WhatsApp
05353387768